Blog

Jak wygląda serwis bram garażowych

Jak wygląda serwis bram garażowych?

Nie wystarczy tylko kupić, potrzebny jest także profesjonalny montaż i odpowiednia konserwacja. Regularny przegląd, smarowanie, wymiana zużytych elementów, zabezpieczenie oraz szybka naprawa usterek, gwarantuje długie i bezawaryjne korzystanie z drzwi do garażu. Właściwy serwis skutecznie przedłuża żywotność bramy. Ważne jest, aby był wykonywany nie przez przypadkowego fachowca, ale osobę, która zna się na swojej pracy. Jak wygląda serwis bram garażowych – postaramy się opisać.

Dobry montaż to podstawa

Drzwi do garażu to bezpieczeństwo i wygoda. Jednak, aby wszystko zadziałało, musi być najpierw dobrze zamontowane. W tym celu zaleca się zatrudnienie profesjonalistów, którzy niejedną bramę garażową już ustawili. Równie ważny jest montaż napędu. Najczęściej usterki dotyczą automatyki, dlatego musimy mieć pewność, że została poprawnie zainstalowana; brama nie ociera się, podnosi do końca. Wszelkie niedociągnięcia mogą powodować poważniejsze awarie, które będą kosztować. Brama zamontowana przez fachowca musi być serwisowana. Drzwi garażowe będące elementem drogi ewakuacyjnej, systemu przeciwpożarowego wymagają regularnego przeglądu, który musi odbywać się raz w roku. Takiego obowiązku nie ma w przypadku pozostałych wrót, ale czołowi producenci także zalecają serwis co 12 miesięcy.

Regularny serwis bram garażowych to gwarancja bezpieczeństwa

Sprawne drzwi garażowe chronią wnętrze, ułatwiają korzystanie z pomieszczenia. Niestety brak odpowiedniej konserwacji może mieć fatalne skutki, niesprawna brama nie tylko otwiera wrota do naszego dobytku, ale może uszkodzić samochód, a nawet przytrzasnąć dziecko, czy domowego pupila. Jak wygląda taki przegląd?

Profesjonalny serwis bram garażowych obejmuje m.in.

  • przegląd mechaniki i konieczną naprawę,
  • sprawdzenie automatyki i ewentualne usunięcie usterek.

Przegląd elementów mechanicznych polega m.in. na:

  • sprawdzeniu, czy nie pojawiła się rdza, korozja i pęknięcia,
  • kontroli uszczelek,
  • sprawdzeniu i regulacji sprężyn oraz linek,
  • weryfikacji stanu rolek jezdnych, smarowaniu zawiasów,
  • ocenie stanu prowadnic i paneli.

Sprawdzenie automatyki to m.in.

  • przegląd działania zamka i napędu,
  • weryfikacja napięcia łańcucha napędowego, paska,
  • kontrola funkcjonowania czujników, fotokomórki i nadajnika.

Jeżeli serwisant nie instalował bramy, powinien także ocenić poprawność montażu.

Profesjonalna firma po przeprowadzeniu przeglądu, przygotowuje dokładny opis wykonanych czynności. Brama garażowa to spory wydatek, dlatego odpowiedni serwis i konserwacja to konieczność. Stosunkowo niewielki koszt przeglądu, pozwala uniknąć potężnych wydatków związanych z poważnymi naprawami.  Od lat serwisowaniem bram Wiśniowski zajmuje się firma Bramserwis, która potrafi zapewnić wieloletnią funkcjonalność drzwi garażowych.

 

Bramserwis © 2019
Realizacja: Footstep.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka Cookies