
Rodzaje napędów do Bram
Pierwszą decyzją, jaką przyjdzie nam podjąć podczas wyposażania naszego wjazdu na posesję w automatykę, jest to, czy pozostawić starą bramę i zamontować na niej system, czy może lepiej jest wymienić całą konstrukcję i zbudować ją od podstaw?Dowiedz się więcej
Nowe, czy stare?
Aby wprawić bramę w ruch nie potrzeba wiele, wystarczy wyposażyć ją w odpowiednie siłowniki, które należy połączyć z centralką sterującą i zasilić całość energią elektryczną. Niestety, w praktyce nie wygląda to tak prosto. Głównie ze względu na fakt, że większość starych bram, to bramy dwuskrzydłowe, które ze względu na swoje wymiary i wagę wymagają precyzyjnego dobrania odpowiednich modeli siłowników.
Jeśli jednak chcielibyśmy wykonać całą bramę od nowa i dodatkowo oszczędzić sporo miejsca, warto jest rozważyć montaż bramy przesuwanej. Ten model bramy posiada jedno skrzydło przesuwane wzdłuż ogrodzenia po wewnętrznej stronie posesji. Dodatkowo można pokusić się o montaż tzw, bramy samonośnej, która eliminuje konieczność montażu specjalnej szyny, po której porusza się brama. Całość konstrukcji opiera się na zamontowanej przeciwwadze, dzięki której nisko zawieszona brama porusza się tuż nad ziemią. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, oszczędzające właścicielowi konieczności dbania o czystość szyny, w której lubią znajdować się liczne zanieczyszczenia, ograniczając swoją obecnością ruch bramy.
Rodzaje napędów do bram
Na rynku dostępne są siłowniki:Jakie rozwiązanie wybrać?
To, jakiego dokonamy wybory pomiędzy nową, a starą bramą, będzie miało dalszy wpływ na wybór odpowiedniego napędu do niej. Zdecydowanie prostszym i dającym więcej dodatkowej przestrzeni na posesji jest montaż nowej, przesuwanej bramy, wyposażonej w specjalny do niej silnik. Jest to rozwiązanie proste i nie przysparzające większych trudności, jednak o wiele droższe niż unowocześnianie starej bramy, do której z kolei konieczne będzie dobranie odpowiedniego napędu.