Blog

Jaką wybrać bramę garażową

Brama garażowa - jaką wybrać?

Raz na długi czas – decyzja o zakupie drzwi garażowych to wybór na lata, który trzeba dobrze przemyśleć. Musimy zastanowić się, ile mamy miejsca, pieniędzy, jak drzwi mają się otwierać. Bardzo ważny jest także materiał, z jakiego wrota są wykonane, kolor oraz dopasowanie do estetyki całego budynku. Podpowiemy, jaką bramę garażową wybrać.

Wrota do zadań specjalnych

Działające bez zarzutu są niemal niezauważalne, jednak źle dobrane, kiepskiej jakości potrafią utrudnić życie. Wszyscy chcemy, aby drzwi do garażu były:

 • funkcjonalne,
 • tanie,
 • ładne,
 • łatwe w konserwacji.

Dodatkowo mają jeszcze zapobiegać:

 • utratom ciepła,
 • nadmiernemu nagrzewaniu,
 • dostaniu się do wnętrza niepożądanych osób.

Jak widać, dobra brama garażowa musi spełniać wiele funkcji. Zacznijmy, od rodzajów bram garażowych. Do wyboru mamy drzwi:

 • rozwierane,
 • uchylne,
 • rozetowe,
 • segmentowe

Bramy rozwierane to najtańsze rozwiązanie, oparte na nieskomplikowanej konstrukcji (składają się jedynie z drzwi z zawiasami oraz ościeżnic), niewymagająca jest także konserwacja. Najczęściej nie mają napędu, więc trzeba je otwierać ręcznie, wymagają więcej miejsca, raczej są nieocieplane. Wykonane są z drewna lub blachy trapezowej.

Bramy uchylne są nieco droższe od drzwi rozwieranych, ale nadal mają bardzo przystępną cenę. Otwierają się do góry, gdzie się częściowo chowają. Wymagają zostawienia miejsca - ok. 1 metra przed i w środku. Bywają w wersji ocieplonej. Mogą być obsługiwane ręcznie lub przy pomocy pilota.

Bramy rozetowe konstrukcyjnie przypominają rolety okienne. Jest to już droższe rozwiązanie, ale mające swoje zalety. Takie wrota otwierając się, podnoszą do góry, nie potrzebują dodatkowego miejsca. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, standardowo mają wbudowaną automatykę. Mogą zawierać termoizolację. Bramy rozetowe z łatwością można dostosować do elewacji, ponieważ dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Wrota wykonane są z aluminium, dzięki czemu pogoda im nie straszna, są odporne na korozje.

Natomiast bramy segmentowe otwierają się do góry lub na bok. Zbudowane są z paneli, które  wypełnia pianka poliuretanowa, zawierają także uszczelnienia na obwodzie oraz pomiędzy segmentami. Mogą posiadać termoizolacje, która spełnia wszystkie normy i zapobiega nawet najmniejszym utratom ciepła. Bramy segmentowe zapewniają także idealną barierę przed hałasem oraz próbami włamania. Wykonane są ze stali lub aluminium. Bramy segmentowe można kupić w wielu barwach, dlatego bez problemu wybierzemy pasujący kolor. Wybór bramy zależy głównie od finansów, którymi dysponujemy oraz miejscem przed garażem. Warto także wziąć pod uwagę estetykę, ale także właściwości izolujące.

Jakiej firmy brama garażowa?

Jak już wspominaliśmy, kupno drzwi garażowych to spory wydatek, dlatego chcielibyśmy, aby posłużyły przez lata. Nie warto wybierać najtańszych wrót, nieznanej firmy. Taki zakup wiąże się ze sporym ryzykiem, w przypadku awarii możemy mieć problemy z częściami, znalezieniem serwisu. Najlepiej zdecydować się na bramę garażową uznanego producenta, który posiada autoryzowanych serwisantów. Bardzo dobrą opinią klientów cieszą się bramy Wiśniowski, które oferowane są w wielu rodzajach. Spełniają najwyższe normy, dlatego wybrane modele mogą być nawet dofinansowane z rządowego programu Czyste Powietrze. Zastanawiając się, jakiej firmy bramę wybrać, postawmy na sprawdzonych producentów. Sprzedażą, montażem i serwisem bram garażowych m.in. w Koszalinie zajmuje się firma Bramserwis.

Bramserwis © 2019
Realizacja: Footstep.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka Cookies