Blog

samodzielny montaż napędu do bramy

Samodzielny montaż napędu do bramy

Automatyka bramowa znacznie ułatwia życie. Sklepy oferują wiele napędów, niektóre podobno bardzo proste w montażu. W Internecie można znaleźć mnóstwo wskazówek, filmików jak zamontować automatykę bramową. Jednak, czy samodzielne działanie się opłaca?

Czy warto podjąć się samodzielnego montażu napędu?

Brama automatyczna to skok jakościowy dla użytkowników. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie i wjazd otwiera się na naszych oczach. Jest to szczególnie ważne, gdy na dworze jest niesprzyjająca aura, wieje, pada deszcz czy śnieg. Wygoda, poprawa komfortu, funkcjonalność sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na kupno automatyki bramowej. Wprawić w ruch można większość bram garażowych i wjazdowych. Można zamówić profesjonalistę, który zrobi to szybko i fachowo, a można spróbować samemu. Wiele sklepów oferuje automatykę bramową, dodatkową zachętą są internetowe poradniki, które pokazują jak zrobić to krok po kroku. Jak to zawsze bywa na filmiku, czy w artykułach wszystko wydaje się bardzo proste. Czasem pomocna bywa instrukcja, ale nie zawsze. Z poradnikami producentów bywa różnie, nie zawsze zawierają jasny i pomocny opis. Jednak przejrzeć instrukcje musimy. Pamiętajmy, że część producentów nie rekomenduje samodzielnego montażu napędu do bramy i takie działanie pozbawia nas gwarancji. Koszt profesjonalnego montażu zaczyna się od kilkuset złotych, więc samodzielne próby są zrozumiałe.

Zalety samodzielnego montażu:

  • oszczędność pieniędzy,
  • dowolność terminu montażu,
  • możliwość zdobycia nowych umiejętności.

Wady montażu napędu do bramy z własnej inicjatywy:

  • realna możliwość utraty gwarancji,
  • szansa zniszczenia, uszkodzenia automatyki,
  • niebezpieczeństwo utraty kontroli nad sterowaniem bramy.

Montaż automatyki bramowej przez profesjonalistę

Profesjonalną, szybką i fachową instalację zapewniają wykwalifikowani monterzy. Po pierwsze fachowcy wybiorą odpowiedni napęd, czyli unikniemy pułapki najtańszej opcji, która nie zawsze się sprawdza. Nie zostaniemy także naciągnięci na zbyt drogie urządzenie. Po drugie monterzy potrafią w nawet w ciągu kilku godzin zautomatyzować nasze bramy. Pamiętajmy, że automatyka wymaga odpowiedniego zasilania, a bezpieczeństwo i niezawodność to podstawa takich rozwiązań. Napęd bram wystawiony na działanie czynników zewnętrznych, zmiennej pogody musi być odpowiednio zamontowany, zabezpieczony, aby działał sprawnie. Fachowcy zaprogramują także centralę sterującą oraz skonfigurują piloty. Profesjonalny montaż zapewni gwarancję producenta. Chcąc mieć pewność odpowiedniego, szybkiego montażu napędu do bramy warto przemyśleć zatrudnienie fachowców. Szczególnie ważne jest doświadczenie i posiadanie odpowiedniego sprzętu, od lat automatyką bramową zajmuje się firma Bram Serwis. Oszczędność kilkuset złotych w dłuższej perspektywie może nas kosztować dużo więcej.

Bramserwis © 2019
Realizacja: Footstep.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka Cookies