Blog

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu bramy garażowej

4 porady jak zadbać o bezpieczeństwo domu

Dom powinien być synonimem bezpieczeństwa. Aby zapewnić je w maksymalnym stopniu, powinno się zwrócić uwagę na wszystkie detale – zwłaszcza na etapie budowy czy remontu domu. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią konstrukcję, jak i zabezpieczyć możliwe źródła problemów, a także zadbać o ich należyte wykorzystanie. Czym więc jest bezpieczny dom? W dzisiejszym artykule przedstawimy 4 porady, dzięki którym poczucie bezpieczeństwa na pewno będzie o wiele większe.


Dowiedz się więcej

Bezpieczne drzwi do domu

Doskonałą ofertę drzwi do domu znajdziesz w naszym salonie w mieście Kołobrzeg. Ale jak znaleźć te najbardziej bezpieczne? Wybierając drzwi, należy w pierwszej kolejności kierować się trzema parametrami. Mianowicie- termoizolacyjnością, ochroną akustyczną oraz odpornością na włamanie. Aby drzwi dobrze chroniły przed zimnem, ważne jest, by w prawidłowy sposób dopasować je do ościeżnicy. Ciepłe i szczelne lepiej zabezpieczą dom pod względem akustycznym. Warto zwrócić także uwagę na wyposażenie drzwi do domu, które zapewnią jak największe bezpieczeństwo domownikom. Niezbędnym elementem jest wytrzymała konstrukcja oraz zabezpieczenia antywłamaniowe takie jak bolce wyważeniowe. Zamki powinny być na tyle solidne, aby uniemożliwić wyłamanie drzwi. Bezpieczne drzwi wejściowe powinny być wyposażone także w klamki, w których śruby mocujące są niewidoczne od strony zewnętrznej. Zamek z kolei powinna zabezpieczać dodatkowa stalowa blacha umieszczona od strony szyldu. Warto także wyposażyć się dodatki takie jak wizjer czy ogranicznik otwarcia, które również podnoszą bezpieczeństwo domowników. Już dziś odwiedź nas w Kołobrzegu i wybierz drzwi do domu idealne dla siebie.

Ogrodzenie domu

To, jak ogrodzony jest Twój dom, widzą wszyscy. Również osoby niepowołane. Warto więc zadbać, by było ono w jak najlepszej formie. Poza funkcją ozdobną ogrodzenie powinno przede wszystkim chronić. Jest ono pierwszą oraz najważniejszą barierą, jaka oddziela nas od ewentualnego niebezpieczeństwa. Sprawne, bezpieczne ogrodzenie domu to inwestycja, która ma służyć przez wiele lat. Opłaca się zatem wybrać te, których nie będzie trzeba remontować co sezon. Bezpieczne ogrodzenie to takie, w którym nie ma miejsca na podparcie stóp czy dłoni ułatwiającego wspinaczkę. Bezpieczny płot to taki, który w maksymalny sposób zabezpiecza grodzony obszar przed wizytami intruzów, jednocześnie nie stwarzając zagrożenia dla ludzi i zwierząt przebywających w jego pobliżu.

Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie wejścia do domu pełni funkcję estetyczną jednocześnie zapewniając wygodę i poprawiając bezpieczeństwo. W ciemnościach ciężko na przykład szukać kluczy w torebce czy trafić nimi do zamka. Światło odstrasza także włamywaczy – w dobrze oświetlonym miejscu są oni doskonale widoczni. Planując montaż, warto zwrócić uwagę na systemy z automatycznymi wyłącznikami czy czujniki ruchu. To świetny sposób na oszczędzenie energii. Obszary wymagające doświetlenia w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, to przede wszystkim brama wjazdowa, furtka oraz wejście do domu. Ogromne znaczenie ma także jakość materiału, z którego lampy zostały wykonane. Zmieniające się warunki atmosferyczne mogą przyspieszyć ich starzenie się. Na zewnątrz sprawdzają się idealnie: stal nierdzewna, aluminium, a także wysokiej jakości mieszanki syntetyczne. Do oświetlania strategicznych miejsc dobrze nadają się np. reflektorki czy inne oprawy dające stosunkowo mocne i skoncentrowane światło. Dobrze umieścić je na tyle wysoko, by oświetlały całą wybraną powierzchnię.

Brama wjazdowa z napędem

Wielu właścicieli posesji decyduje się na skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań automatyki bramowej, co bez wątpienia przyczynia się do podniesienia komfortu użytkowania domu i jest praktycznym udogodnieniem w codziennym życiu jego mieszkańców. Napędy wyposażone są w samoblokujące siłowniki tubowe, dzięki czemu nie ma potrzeby instalacji dodatkowych zamków lub kłódek. Zamknięta brama to pewne zabezpieczenie, szczególnie w okresie letnim, kiedy często wyjeżdżamy, a złodzieje działają ze wzmożoną aktywnością. Te nowoczesne urządzenia mają za zadanie wykrywać przeszkody na drodze skrzydła bramowego. Gdy dochodzi do jakiegoś zakłócenia, fotokomórka wysyła sygnał, a kierunek ruchu silnika się odwraca. Ten prosty mechanizm sprawia, że brama nie uderzy w nadjeżdżający samochód, nie zrobi też krzywdy dziecku, które znajdzie się przypadkowo w świetle zamykającej się bramy. Napędem do bram steruje się za pomocą niewielkiego pilota, który kierowca samochodu ma zawsze przy sobie. Wystarczy jeden przycisk, aby szybko i bezpiecznie, nie wysiadając z samochodu wjechać na działkę.


Dowiedz się więcej

Bramserwis © 2019
Realizacja: Footstep.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka Cookies