Blog

Jak zadbać o bramy garażowe?

To naturalne, że chcemy, aby wszystkie nasze sprzęty, w tym również bramy garażowe w naszych domach działały bez problemów możliwie jak najdłużej. Oczywiście niezwykle istotnym elementem jest sama jakość wybranej przez nas bramy, ale jej odpowiednia, regularna konserwacja pozwoli nam cieszyć się jej funkcjonalnością przez długie lata. W dzisiejszym artykule doradzimy Wam między innymi, jak dbać o mechanizmy i czystość bram.


Dowiedz się więcej

Przegląd techniczny

Monitorując regularnie stan techniczny naszej bramy garażowej, możemy na bieżąco wychwycić zużywanie się kluczowych jej elementów. Uszczelki, sprężyny i rolki, to części, które wymagają szczególnej uwagi. Podstawowe zabiegi konserwacyjne, o których wspomnimy w tekście, możemy wykonywać we własnym zakresie. Warto jednak pamiętać, że konsultacja z fachowcem i regularne przeglądy techniczne pozwolą nam uniknąć lub zaradzić większym usterkom. Dobrze jest również okresowo przyglądać się zabezpieczeniom bramy (między innymi przeciążeniowe czy mechanizm fotokomórki).

Płynna i cicha praca

Ruchome części mechaniczne bram garażowych wymagają naszej szczególnej uwagi. Smarowanie rolek i sprężyn to istotny element konserwacji, w tym celu korzystamy wyłącznie z preparatów dedykowanych bramom garażowym. Warto również pamiętać, że nie należy używać smarów na plastikowych elementach, które łatwo w ten sposób uszkodzić. Po nasmarowaniu kluczowych elementów pamiętajmy o usunięciu nadmiaru używanego środka oraz kilkukrotnemu otworzeniu i zamknięciu bramy w celu jego rozprowadzenia. Regularne praktyki tego typu gwarantują płynną i cichą pracę, jak również chronią metalowe elementy przed korodowaniem.

Czysta brama

Chcecie, aby Wasze bramy garażowe wyglądały jak nowe nawet po kilku latach? Dbajcie o czystość regularnie, odpowiednimi preparatami. Miejscami, które brudzą się najszybciej, są prowadnice sufitowe oraz łączenie segmentów, więc to tam należy zaglądać najczęściej. Brud długo pozostający na lakierze między segmentami może przyczynić się do powstawania korozji. Aby temu zapobiec, wystarczy podczas powolnego otwierania bramy przetrzeć delikatnie przestrzeń między segmentami. Używamy w tym celu wilgotnej szmatki z dodatkiem odrobiny delikatnego środka myjącego.

Wybrany preparat do mycia bram wybieramy w zależności od materiału, z jakiego jest zrobiona. W przypadku paneli pokrytych folią drewnopodobną warto sięgnąć po delikatne płyny do mycia sztucznych tworzyw. Jeśli są to panele lakierowane – sięgnijmy po płyny dedykowane samochodom.

Bramserwis © 2019
Realizacja: Footstep.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka Cookies